كلينيك زيبايي
 كلينيك زيبايي

كلينيك زيبايي


عمل جراحي زيبايي شكم (ابدومينوپلاستي): مزايا، عوارض و هزينه

متقاضيان درمان


متقاضي جراحي زيبايي شكم بايد از شرايط كلي زير برخوردار باشد:

عمل ابدومينوپلاستي عملي است كه تصميم‌گيري براي انجام آن كاملاً شخصي است و بايد به دلخواه خود بيمار نه تحت فشار ديگران يا براي برآورده كردن خواسته‌هاي آنان يا خودنمايي انجام شود.

 

روش‌هاي زيبايي شكم و پهلو

 

انواع جراحي زيبايي شكم


ابدومينوپلاستي كامل

جراح برش بلندي را روي شكم از يك استخوان مفصل ران تا استخوان ديگر ايجاد مي‌كند و پوست، بافت و عضلات را شكل مي‌دهد. در اين عمل جراحي ناف بايد جابجا شود و گاهي لازم است كه لوله تخليه تا چند روز زير پوست باقي بماند.


جراحي شكم ابدومينوپلاستي

ابدومينوپلاستي جزئي

عمل جزئي (محدود) زيبايي شكم غالباً بر روي افرادي انجام مي‌شود كه زير ناف چربي اضافي دارند. جراح معمولاً در عمل جزيي ناف را جابجا نمي‌كند. اين نوع عمل كوچك كردن شكم حدود دو ساعت طول مي‌كشد.

عمل جراحي زيبايي شكم در خانه پوست


مشاوره

موضوعات زير در جلسه مشاوره قبل از جراحي مطرح مي‌شود:

جراح زيبايي شكم اقدامات زير را نيز انجام مي‌دهد:

آمادگي براي جراحي

آمادگي قبل از عمل جراحي زيبايي شكم شامل موارد زير مي‌شود:

مراحل جراحي زيبايي شكم

در ادامه مراحل جراحي كوچك كردن شكم را به اختصار شرح مي‌دهيم:

مرحله اول: بيهوشي

بيمار دارو دريافت مي‌كند تا در طول عمل كاملاً راحت باشد. عمل با توجه به ترجيح بيمار و صلاحديد جراح تحت بيهوشي عمومي يا با تزريق داروي آرام‌بخش و بيهوشي درون وريدي انجام مي‌شود. متخصص روش مناسب را توصيه مي‌كند.

مرحله دوم: ايجاد برش جراحي

جراحي زيبايي شكم از طريق برشي افقي انجام مي‌شود كه جراح آن را بين خط رويش موي شرمگاهي و ناف ايجاد مي‌كند.

 

شكل و طول برش به مقدار پوست اضافي بستگي دارد. جراح ابتدا پوست شكم را بلند مي‌كند و سپس عضله‌هاي ضعيف شده شكم را ترميم مي‌كند. گاهي اوقات لازم است كه برش دومي اطراف ناف ايجاد شود تا بتوان پوست اضافي بالاي شكم را برداشت.

 

پوست بالاي شكم مانند پرده كركره‌اي پايين آورده مي‌شود. پوست اضافي بريده مي‌شود و پوست باقيمانده به هم بخيه زده مي‌شود. جراح منفذ جديد ناف را ايجاد مي‌كند، ناف به سطح آورده مي‌شود و با بخيه ثابت مي‌شود.

 

مرحله سوم: بستن برش

برش با بخيه، چسب پوست، نوار پانسمان چسبي يا گيره بسته مي‌شود.

مدت زمان جراحي زيبايي شكم

عمل زيبايي شكم از يك تا پنج ساعت طول مي‌كشد. بيمار شب عمل در بيمارستان بستري شود؛ مدت زمان بستري شدن به شرايط عمومي بيمار بستگي دارد.

دوران بهبود

محل برش در طول دوران بهبود پانسمان است. همچنين لازم است بيمار از نوار كشي يا گن فشرده كننده استفاده كند تا ورم به حداقل برسد و شكل جديد شكم حفظ شود. لوله‌هاي باريك و كوچكي به طور موقت زير پوست قرار داده مي‌شود تا مايع و خون اضافي جمع شده تخليه شود.

مراقبت پس از درمان

جراح توصيه‌هاي لازم را به بيمار ارائه مي‌دهد كه معمولاً شامل موارد زير مي‌شود:

نتايج

نتايج نهايي جراحي زيبايي شكم به دليل وجود ورم و ناتواني بيمار در صاف ايستادن تا زمان بهبود كامل زخم‌هاي داخلي بلافاصله بعد از عمل مشخص نيست. بيمار بايد بتواند پس از گذشت يك تا دو هفته تمام قد بايستد و انتظار مي‌رود در اين زمان نتيجه كلي و لاغر شدن شكم را مشاهده كند. عمل ابدومينوپلاستي شكمي صاف‌تر و محكم‌تر را به دست مي‌دهد كه با وزن و نوع بدن تناسب بيشتري دارد. انجام دادن جراحي زيبايي شكم در گذشته از كارآمدي عمل‌هاي بعدي مي‌كاهد.

جاي زخم عمل زيبايي شكم

برش جراحي شكم براي بانواني كه قبلاً سزارين انجام داده‌اند، به گونه‌اي ايجاد مي‌شود تا جاي زخم جديد بر روي اسكار (جاي زخم) قبلي منطبق شود. محو شدن جاي زخم عمل كوچك كردن شكم چند ماه تا يك سال طول مي‌كشد. هر چند انتظار مي‌رود جراحي زيبايي شكم نتايج مناسبي را به دست بدهد، اما تضميني براي موفقيت‌آميز بودن عمل وجود ندارد. گاهي اوقات امكان ندارد كه بتوان با يك جراحي به نتيجه دلخواه دست يافت و بايد جراحي ديگري نيز انجام شود. بيمار بايد در دوران بهبود دقت كند كه زخم‌هاي جراحي در معرض فشار و نيروي شديد، تورم، ساييدگي و خراش يا حركت قرار نگيرد. جراح دستورات دقيق مراقبت از زخم را به بيمار اطلاع مي‌دهد. پيروي از دستورات جراح براي موفقيت جراحي ضروري است.

هزينه


هزينه جراحي لاغر كردن براي تمام بيماران يكسان نيست و در كل شامل موارد زير مي‌شود:

دستمزد جراح با توجه به تجربه ايشان، نوع عمل و موقعيت جغرافيايي كلينيك تعيين مي‌شود. اكثر شركت‌هاي بيمه هزينه جراحي زيبايي شكم يا عوارض آن را پوشش نمي‌دهند، با اين حال اكثر جراحان پلاستيك تسهيلات ويژه‌اي را براي پرداخت هزينه عمل در نظر مي‌گيرند.

عوارض و ايمني درمان


تصميم‌گيري براي انجام جراحي پلاستيك كاملاً به خود بيمار بستگي دارد و اين بيمار است كه در نهايت پس از اطلاع از عوارض احتمالي و نتيجه مورد انتظار و سبك و سنگين كردن وضعيت با انجام عمل ابدومينوپلاستي موافقت مي‌كند. خطرات و عوارض جراحي لاغر كردن شكم عبارت است از:


بازدید : | ۷ بهمن ۱۳۹۶ | نظرات (0) | ادامه مطلب ...
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان