كلينيك زيبايي
 كلينيك زيبايي

كلينيك زيبايي


رازهاي زندگي پاول دوروف بنيانگذار تلگرام


با پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov،بنيانگذار مسنجر تلگرام آشنا شويد

پاول والريويچ دوروف Pavel Valeryevich Durov ( به روسي Па́вел Вале́рьевич Ду́ров ) در 10 اكتبر سال 1984 به دنيا آمد. او يك كارآفرين روسي است كه به خاطر بنيانگذاري شبكه‎ اجتماعي vk.com و سپس مسنجر تلگرام شهرت بسزايي دارد. او برادر جوانتر نيكولاي دوروف است. امروزه تبليغات در تلگرام يكي از پر سود ترين هاي تبليغات مجازي است. 

بيوگرافي پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov


بيوگرافي پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov

پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov در لنينگارد Leningrad ( حالا با نام سنت پترزبورگ St.Petersburg شناخته مي شود ) به دنيا آمد، ولي اكثر دوران كودكي خود را در ايتاليا در شهر تورين Turin سپري كرد. پدر او والري (كه در رشته‎ي زبان شناسي تاريخي مدرك دكترا دارد ) آنجا كار مي‎كرد. او در يك مدرسه‎ي ابتدايي ايتاليايي تحصيل كرد و بعد از برگشتن به روسيه در سال 2001 در سن پترزبورگ به Academy Gymnasium رفت. در سال 2006، او از بخش زبان شناسي تاريخي در دانشگاه ايالتي سنت پترزبورگ فارغ التحصيل شد.

دوروف در سال 2006 سايت VKontakte كه بعدا با نام VK شناخته شد، را شروع كرد كه در ابتدا تحت تاثير فيسبوك قرار داشت. در سال 2011 او با تيمي از گروه ضربت مواجه شد كه بيرون خانه‎ي او در سنت پترزبورگ قرار داشتند و علت آن درخواست دولت براي حذف صفحاتي از افراد سياسي معترض در وب سايت مذكور بعد از انتخابات بحث برانگيز پارلمان بود. آن‎ها بعد از يك ساعت آنجا را ترك كردند.

او در سال 2013 مسنجر تلگرام را تاسيس كرد. در 16 آوريل سال 2014، دوروف با ارائه‎ داده‎هاي معترضين اكرايني به آژانس‎هاي امنيتي روسيه و مسدود سازي صفحه‎ي Alexey Navalny در VK مخالفت كرد. در عوض او چندين پست در صفحه‎ي خود در VK داد و ادعا كرد اين درخواست‎ها غيرقانوني بوده است.

در 21 آوريل سال 2014 او از مقام مدير ارشد اجرايي VK بركنار شد. كمپاني ادعا كرد كه علت اين كار نامه‎ي استعفايي بوده است كه توسط دوروف يك ماه قبل نوشته شده بود و البته دوروف به ياد نداشت چنين كاري انجام داده است. دوروف سپس ادعا كرد كه كمپاني تحت اختيار طرفداران ولاديمير پوتين قرار گرفته است، و اشاره به اين داشت كه بركناري او نتيجه‎ي هم عدم همكاري او در رابطه با در اختيار قرار ندادن جزييات شخصي كاربران و هم عدم همكاري در ارائه‎ي جزييات شخصي افرادي كه اعضاي گروه VKontakte و متعلق به جنبش اعتراضي Euromaidan بوده‎اند به سرويس امنيتي فدرال روسيه بوده است. دوروف سپس روسيه را ترك كرد و اظهار كرد كه قصد برگشتن هم ندارد.

دوروف در سال 2014 روسيه را ترك كرد و گفت "ديگر ميل به برگشت ندارد" و اينكه "اين كشور فعلا با فعاليت و تجارت در اينترنت سازگاري ندارد."

دوروف داراي افكار سياسي و اقتصادي آزادانه گرايانه است و مي‎گويد كه گياه خوار است و از خود به عنوان شخصي كه تائوئيسم ( فلسفه تائو روش فكري منسوب به لائوتسه فيلسوف چيني كه مبتني است بر اداره مملكت بدون وجود دولت و بدون اعمال فرمها و اشكال خاص حكومت مي باشد. اين اعتقاد اكنون ۲۵۰۰ ساله است و ريشه آن به كشور چين باز مي‌گردد ) است ياد مي‎كند. او بيانيه‎هاي آنارشيمي-كاپيتاليسمي منتشر كرده است كه در آن افكار خود در رابطه با پيشرفت روسيه را بيان كرده است. او در روز تولد 27 سالگي اش يك ميليون دلار به بنياد Wikimedia اهدا كرد.

كودكي و حرفه‎ي دوروف به صورت كامل در كتاب روسي The Durov Code. The True Story of VK and its Creator توضيح داده شده است.  

القاب پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov

القاب پاول دوروف Pavel Valeryevich Durov

او را مارك زوكربرگ (Mark Zuckerberg) روسيه ناميده‎اند. در آگوست سال 2014 پاول دوروف به عنوان آينده‎دار ترين رهبر در اروپاي شمالي كه سني زير 30 سال دارد، معرفي شد.


بازدید : | ۲۰ آبان ۱۳۹۶ | نظرات (0) | ادامه مطلب ...
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان