كلينيك زيبايي
 كلينيك زيبايي

كلينيك زيبايي


چرا ال جي موفق شد؟

8 حقيقت جالب در مورد شركت كره اي ال جي

اگرچه حالا ال جي درگير نبردي اساسي با سامسونگ و اپل در فضاي توليد و عرضه تلفن هاي هوشمند شده، اما اين كمپاني كره اي هنوز هم يكي از بهترين و معتبرترين برندهاي توليد كننده وسايل مصرفي در سراسر جهان است و بي انصافي نباشد، در كنار رقيب هموطن خود بهترين دستگاه هاي اندرويدي را مي سازند. بر اساس آمار منتشر شده توسط Statista، كمپاني ال جي با سهم 9.7 درصدي (تا فوريه 2016) سومين توليدكننده پرطرفدار تلفن همراه هوشمند در ايالات متحده آمريكا است و در ديگر نقاط دنيا نيز مشابه همين آمار برقرار است. چه رازي در پس اين موفقيت نهفته است؟ بياييد به 8 مورد از آن ها بپردازيم و 8 حقيقت جالب كه احتمالا نمي دانستيد را مرور كنيم.

1 - سال تاسيس ال جي به چندين دهه قبل باز مي گردد. سال 1948 بود كه اين كمپاني با نام GoldStar تاسيس شد، دقيقا چندي پس از جنگ كره و به منظور بازگرداندن وضعيت كشور از حالت بحران و به پيش راندن اقتصاد. قرار بود آن ها فقط براي كشور خودشان وسايل الكترونيكي مثل راديو، تلويزيون، يخچال، لباسشويي و انواع كولرها را بسازند.

2 - گلد استار يك بخش به نام Lak-Hui Chemical داشت كه بعدها و در سال 1995 اين دو با يكديگر تركيب شدند. در نتيجه اين اتفاق Lucky-GoldStar پديد آمد كه خلاصه اش مي شود LG. عبارت Life's Good مسلما دليل اين اسم نيست.

3 - اگر چه حالا ال جي را با شعار Life's Good مي شناسند، اما در بين سال هاي 1997 تا 1999 شعار آن ها Future's Technology بود و پس از آن تا سال 2004، اين شعار به Digitally Yours تغيير يافت. پس از آن هم كه ديگر مي دانيد.

4 - آن ها اولين با نمايشگر لمسي خازني را توليد كردند، آن هم زماني كه همه مشغول ساخت نمايشگرهاي مقاومتي بودند. LG Prada يا LG KE850 اولين دستگاه با نمايشگر 3 اينچي و رزولوشن 240 در 400 بود كه 8 گيگابايت حافظه داخلي داشت و در طي 18 ماه اول عرضه اش در بازار، بيش از يك ميليون واحد از آن فروخته شد.

5 - نمي شود كه از بهترين تلويزيون هاي موجود در بازار صحبت كنيد ولي نام ال جي را نياوريد. آن ها در اين بخش فوق العاده اند. طبق آمار Statista، ال جي دومين توليد كننده محبوب جهان با درصد سهم 12.4 درصدي از بازار است. فقط يك كمپاني از آن ها بهتر بود و آن سامسونگ با 20.98 درصد سهم بازار است.

6 - شركت هاي فعال در حوزه تكنولوژي عموما با طبيعت ميانه خوبي ندارند اما ال جي با ثبت نمره 3.5 از 10، رتبه دوازدهم سبزترين كمپاني گروه الكترونيك را در اختيار دارند كه جايگاه بسيار قابل توجهي است. تعميرگاه مجاز ال جي در همه كشورها پراكنده است.

7 - ال جي جزو اولين كمپاني هايي بود كه نمايشگر خميده را در تلفن هاي خود به كار گرفتو پيرو راه سامسونگ كه Galaxy Round را عرضه كرد، LG G Flex را به بازار فرستاد.

8 - چند سال جلوتر مي آييم، همين چند ماه پيش بود كه كره اي ها از LG G5 پرده برداشتند، اولين تلفن همراه ماژولار در ميان بزرگان. اگرچه Fairphone 2 عملا اولين تلفن همراه ماژولار دنيا محسوب مي شود كه به ورژن نهايي رسيد اما هيچ گاه به اندازه G5 بزرگ و قابل ستايش نبود كه بخواهيم آن را وارد بازي كنيم. دوستان G5 واقعا تغييرات جذابي را به ارمغان مي آورند كه اين دستگاه را بسيار متمايز جلوه مي دهد. به نمايندگي مجاز ال جي سر بزنيد.


بازدید : | ۱۶ آبان ۱۳۹۶ | نظرات (0) | ادامه مطلب ...
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان